Haber

ABD Başkanı Biden’ın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşmesi ertelendi

YENİ ABD Lideri Joe Biden’ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yapacağı görüşme yarına ertelendi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden’ın bugün Stoltenberg ile yapacağı ikili görüşme ve bu akşam katılacağı Misyon Şefleri resepsiyon programının yarına ertelendiği duyuruldu.

Toplantının ertelenme gerekçesine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Beyaz Saray bu sabah yerel saatle Biden’ın diş tedavisi gördüğü için daha önce duyurulan bir programa katılamayacağını duyurdu.

Diş hekimi Kevin O’Connor tarafından kamuoyuyla paylaşılan rapora göre, dün Biden’ın sağ alt dişinin ağrıdığı belirtilirken, Beyaz Saray diş hekimleri de yapılan incelemenin ardından kanal tedavisine onay verdi.

Biden’ın dişinin ilk olarak tedavi edildiğini kaydeden O’Connor, herhangi bir komplikasyon yaşanmadığı bilgisini paylaştı.

O’Connor, Biden’ın dişindeki rahatsızlığın bu sabah beklendiği gibi arttığını belirterek, bugün Beyaz Saray’da kanal tedavisinin tamamlanacağını duyurdu.

Beyaz Saray’dan paylaşılan nota göre Biden, bu işlem için genel anestezi almadı ve bu nedenle yetkileri Başkan Yardımcısı Kamala Harris’e devredilmeyecek.

Bugün yerel saatle 11:30’da Amerikan Üniversite Sporları Federasyonu (NCAA) şampiyonları, Üniversite Sporcuları Günü nedeniyle Biden yerine Lider Yardımcısı Harris ile ağırlanacak.

Biden’ın bugün yerel saatle 15:15’te NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i Beyaz Saray’da ağırlaması bekleniyordu.

habersincan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu