Haber

AK Parti Tavas Belediyesi Personeline Yüzde 85-110 Zam Yaptı

AK Partili Tavas Belediyesi, sendikayla yaptığı toplu sözleşmeyle işçilerine yüzde 85 ile yüzde 110 arasında zam verdi.

Tavas Belediyesi, Bem-Bir-Sen ile ‘Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi’, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi ile ise ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzaladı. Sosyal istikrar tazminat sözleşmesinden 53 işçinin, toplu iş sözleşmesinden ise 140 personelin yararlanacağı öğrenildi.

AK Parti Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanı Osman Kurt ile ‘Sosyal Denge Tazminat Sözleşmesi’, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez ile ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzaladı. Toplu iş sözleşmesine göre kadrolu çalışanlar ve belediye şirketi çalışanlarına yüzde 85-110 arasında zam verilecek. Sosyal istikrar tazminat sözleşmesinden 53 işçi, toplu iş sözleşmesinden ise 140 personel yararlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, “Enflasyon oranının üzerinde toplu iş sözleşmesi imzalandı. İlk kez sendikalı işçilerimize sosyal haklarının yanı sıra bayram ikramiyesi de verildi. Çalışanlarımızın enflasyonda ezilmesine izin vermediği için Tavas Belediye Başkanımız Hüseyin İnamlık’a teşekkür ediyoruz, “Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Meslektaşlarımı tebrik ediyorum”

İmza töreninin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı İnamlık, şunları söyledi: “Bem-Bir-Sen Denizli İl Başkanımız Osman Kurt ile sosyal denge tazminat sözleşmesi ile kadrolu işçilerimizin ve kadrolu çalışanlarımızın toplu iş sözleşmesini imzaladık. Belediye şirketi personeli ile Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanımız Sezai Söylemez, “Meslektaşlarımı tebrik ediyorum” dedi. – DENİZLİ

celtikciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu