Haber

Bakırhan: DEM Parti’nin dışında verdiğiniz her oy Devlet Bahçeli’ye gidecek

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kars’ın Digor ilçesi ve Dağpınar beldesinde düzenlenen halk buluşmalarına katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Digor’da halka seslenen Tuncer Bakırhan, “Onurlu Digor halkı, emin olun sizlere her zaman gurur duydum. 4 yıl boyunca Kars’ta il başkanlığı yaptığım dönemlerde hem bu mücadeleye hem partimize en büyük desteği, en büyük katkıyı sizler verdiniz. Sizler bu topraklarda bize dilimizi, kültürümüzü ve mücadeleyi aşıladınız. Bugün geçmişinize sahip çıkma günüdür” diye konuştu.

‘DİGOR HALKI EVİNİN VE PARTİSİNİN KAPISINI YILLARDIR BİLİYOR’

Partisinin adaylarına destek isteyen Bakırhan, “DEM Parti sizin için vardır, size hizmet etmek için var. Bizler koltuk için yokuz. DEM Parti bizim evimizdir, aşiretidir ve ailemizdir. Digor halkı evinin ve partisinin kapısını yıllardır biliyor. İnşallah 31 Mart’ta da Digor halkı yeniden tekrar demokratik toplumcu yerel yönetimler anlayışımızı Digor’da da hakim kılmak için kendi adaylarına ve yoldaşlarına, kardeşlerine oyunu verecektir” dedi.

‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN OLANAKLARI DİGOR İÇİN SEFERBER EDECEĞİM’

“Emin olun her buradan geçtiğimizde yüreğimizde bir yara var” diyen Bakırhan, “Digor Belediyesi bu hizmetsizliği hak etmiyor. Digor halkı en iyisine layıktır. Söz veriyorum eş başkan kaldığım sürece Digor Belediyesi’ni hak ettiği hizmete kavuşturmak için Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin aracını, gerecini, olanaklarını Digor Belediyesi’ne hizmet etmesi için seferber edeceğim. Sizlerden de bir söz istiyorum; dilimizi yok sayan, dilimize ‘bilinmeyen dil’ diyen, Kürt insanının yaşadığı her toprak parçasına ‘teröristan’ diyen bu anlayışı lütfen sandığa gömün” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

‘DİĞER SİYASİ PARTİLERDEKİ BAZI ARKADAŞLAR ‘BİZ DE KÜRT’ÜZ’ DİYORLAR, ÖYLE BİR ŞEY YOK’

“Bazı arkadaşlarımız diğer siyasi partilerde siyaset yapıyorlar, ‘Biz de Kürt’üz’ diyorlar. Öyle bir şey yok. Kürt olanlar Meclis’te Kürt halkı için mücadele edenlerdir, Kürtçe konuşanlardır. Kürt dilinin yasal statüye kavuşması için mücadele edenlerdir. Kürt olanlar Ankara’daki JİTEM ittifakıyla, kurt ittifakıyla iş tutmazlar. Emin olun DEM Parti’nin dışında verdiğiniz her oy Devlet Bahçeli’ye, ırkçı şoven, sizi reddeden, Şeyh Sait Efendi’ye hakaret edenlere gidecektir. Sizler onurlu insanlarsınız. Sizler partinize ve adayınıza sahip çıkacak ve adayınızı kazandıracaksınız. Sizin ödediğiniz bedeli inanın neredeyse hiçbir ilimiz ilçemiz ödemedi. Şimdi geçmişe, geçmişte verdiğimiz bedele ve mücadeleye sahip çıkma günüdür.”

(HABER MERKEZİ)

haberkulu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu