Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ Üyeleri ile Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletimize vaad ettiğimiz Türk Yüzyılını inşa etmek ve gelecek nesillere daha müreffeh, daha prestijli ve daha huzurlu bir ülke bırakmak için her alanda yoğun bir çaba sarf ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAS) üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşme öncesi Anıtkabir’e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aslanlı Yol’un başındaki yerini almasının ardından başlayan törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakan Yaşar Güler’i Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ercüment Tatlıoğlu, vekaleten atanan Hava Kuvvetleri Komutanı Atilla Gülan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine ay-yıldızlı çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenlerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk.

Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak sizleri ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. 2023 yılı Meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını dileriz. Türkiye, çevresindeki çalışmalara ve gerginliğe rağmen bölgesinde çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Milletimize seslendiğimiz Türkiye Asrını inşa etmek ve gelecek nesillere daha müreffeh, daha prestijli ve daha huzurlu bir ülke bırakmak için her alanda yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu gayretteki en büyük güç ve güven kaynağımız, yüksek görev bilinci, caydırıcılık ve üstün kabiliyetleri ile milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizdir. İnşallah bugün Meclis toplantımızda alacağımız kararlarla ordumuzu güçlendireceğiz. Ruhun şad olsun.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu