Haber

Derince halkı patlamada yaşadıkları korkuyu anlattı: ‘Deprem zannettik’

Derince halkı patlamayla ilgili endişelerini anlattı: “Deprem zannettik”

Dilek Şen:

“Ev sallandı, pencerelerimiz açıldı. Deprem zannettik. Oldukça büyük bir sarsıntıydı.”

KOCAELİ – Kocaeli’nin Derince ilçesinde TMO’nun silolarında meydana gelen büyük patlamanın sesini duyanlar, yaşadıkları dehşet dolu anları anlattı. Mutfakta yemek yerken yüksek bir ses duyduğunu söyleyen bir vatandaş, “Birden büyük bir patlama duyduk. Ev sallandı, camlarımız açıldı. Biz deprem zannettik. Çok büyük bir sarsıntı oldu. balkona çıktım ve büyük bir toz bulutu gördüm, askeriyede patlama var dedim, düşündüm” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nde bugün saat 14.40’ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yükselen dumanlar şehrin dört bir yanından görüldü. 12 kişinin yaralandığı olayda Gölcük, Körfez ve Derince ilçelerindeki evlerin camları sallandı. Tonlarca tahılın bulunduğu depolar ağır hasar görürken, içindeki buğdaylar da tarlaya saçıldı. Patlamanın ardından her şey savaş alanına döndü.

“Deprem var sandık”

TMO’ya yakın bölgede yaşayan vatandaşlar patlamayla ilgili büyük endişe yaşadı. Dilek Şen, patlamanın mutfakta yemek yerken meydana geldiğini söyledi. “Gördük. Askerde patlama var sandım. Koku gelir diye camları kapattım. Hemen itfaiye, polis ve ambulansın geldiğini gördük. Kalabalık arttı. Televizyonda haberlerde gördük. Endişe yaşadık. Etkilendik, hemen kendimize geldik diyebilirim” diye konuştu.

“Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum”

Yaklaşık bir yıldır Derince’de ikamet ettiğini söyleyen Şen, “Riskli bir bölge olduğunu anladım. 1 yıldır burada yaşıyorum. Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum. Yetkililere soruyorum. önlem almak için. Rabbim bir daha yaşatmasın.”

“Korktuk, deprem zannettik”

Şen’in kızı Melisa Zeynep, “Annemle evdeydik. Yemek yerken bir gürültü duyduk. Balkona çıktığımızda dışarıda toz bulutu vardı. Korktuk, düşündük” depremdi ama deprem değildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu