Ekonomi

Duolingo Hisseleri S&P MidCap 400 Endeksine Dahil Olduğunun Açıklanmasının Ardından Yükseldi

Dil öğrenme platformu Duolingo’nun (DUOL) hisseleri, S&P MidCap 400 endeksine ekleneceğinin duyurulmasının ardından Perşembe günü değer kazandı.

Şu an itibariyle Duolingo’nun hisselerinin değeri %8,5’in üzerinde arttı ve mevcut işlem fiyatı hisse başına yaklaşık 211 dolar seviyesinde bulunuyor. Duyurunun ardından hisse fiyatı 217,38 $ ile zirveye ulaştı.

Duolingo, endekste Cable One’ın yerini alacak. Sonuç olarak Cable One, S&P SmallCap 600 endeksine geçecek.

Duyuruya yanıt olarak JPMorgan’daki finansal analistler, Duolingo’nun endekse dahil edilmesinin “hisse fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratmasının beklendiğini ve yatırımcılardan daha fazla ilgi çekmesi gerektiğini” ifade etti.

JPMorgan, Duolingo’nun hisseleri üzerindeki pozitif Overweight notunu koruyarak, mevcut fiyat seviyesindeki risklere kıyasla yatırımın potansiyel faydalarına duydukları güveni gösterdi. Hisse fiyatı, şirketin dördüncü çeyrek kazanç raporunun yayınlanmasından bu yana çok az değişiklik gösterdi.

Duolingo’nun kazançlarını 8 Mayıs’ta açıklaması planlanıyor. Bu sonuçları bekleyen JPMorgan, şirketin hem Duolingo’nun ilk çeyrek performansı hem de 2024 yılı projeksiyonları için finansal tahminleri aşabileceğini ve bunun da yatırımcılarla yapılan görüşmelerden elde edilen beklentileri karşılayacağını öngörüyor.

“İlk çeyrekteki güçlü performans, dış kaynaklardan gelen olumlu veriler, etkili pazarlama stratejileri ve istikrarlı operasyonel başarıya dayanarak, Duolingo’nun 2024 yılı için finansal tahminlerini artırabileceğine inanıyoruz. Tüm yıl beklentilerinin yukarı yönlü revize edilmesi, şirket yönetiminin beklentileri aşma ve ardından tahminleri yükseltme modeliyle tutarlı olacaktır,” dedi JPMorgan analistleri.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından kontrol edilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

haberseferihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu