Haber

İran ve Irak, Kur’an-ı Kerim’e hakaret nedeniyle İsveç ve Danimarka’da İslam İşbirliği Teşkilatı’nı olağanüstü toplayacak

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani, İran ve Irak’ın önerisiyle İsveç ve Danimarka’da Kuran’a hakaret nedeniyle İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Pazartesi günü muhteşem bir toplantı düzenleyeceğini duyurdu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani yaptığı yazılı açıklamada, İran ve Irak’ın önerisiyle İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik hakaretler nedeniyle İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Pazartesi günü olağanüstü toplantı yapacağını duyurdu. Kenani, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin Dışişleri Bakanları ile görüştüğünü belirterek, “İslam İşbirliği Teşkilatı’na resmi görüşme talebi gönderildi. Pazartesi günü bu inanılmaz toplantı yapıldı ve kurum içinde düzenlenmesine karar verildi” dedi.

28 Haziran’da İsveç’te Irak asıllı Salwan Momika, polis koruması altında Stockholm Mescidi önünde Kuran-ı Kerim yaktı. Ardından Momika, Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran’ı ve Irak bayrağını ayaklarının altına alarak İslam’a hakaret etti.

Geçen hafta Danimarka’nın Kopenhag’daki Irak Büyükelçiliği önünde Danske Patrioter (Danimarka Vatanseverleri) adlı aşırı sağcı bir grup, sosyal medyada Kuran’ın yakıldığını ve Irak bayrağının çiğnendiğini gösteren bir görüntü yayınladı. – TAHRAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu