Teknoloji

Kayalar Kimya’dan “Teknolojinin Öncü 100’leri” Projesine Destek

Kayalar Kimya Teknolojide Kadın Derneği ve Türkiye tarafından hayata geçiriliyorTeknoloji alanında en yetenekli gençleri seçip onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı amaçlayan Teknoloji Lideri 100’ler projesinin destekçileri arasında yerini aldı.

Kimya sektörünün önde gelen firmalarından Kayalar Kimya, Teknolojide Kadın Derneği’nin bilim ve teknoloji alanında kadın uzman sayısını artırarak kadınların istihdama ve üretime kazandırılmasını amaçlayan “Teknolojinin Öncü 100’leri” projesine destek veriyor teknolojide. Akbank, Ford Otomotiv, Google, Ülker, Finansbank, Yapı Kredi ve Kayalar Kimya gibi Türkiye’nin önde gelen 68 destek markasının yer aldığı projenin lansmanı 22 Ocak Pazartesi günü The Ritz-Carlton İstanbul’da gerçekleşti. .

“Teknolojinin Öncü 100’leri” projesinin kadınların teknoloji sektörüne kazandırılması ve bu alanda uzman insan kaynağının arttırılması açısından son derece değerli olduğunu belirten Kayalar Kimya İnsan Kaynakları Müdürü Dilek Ün, şunları söyledi: “Kimya sektörü birbirine yakın bir sektördür. “Bu programla bu alanda yetişecek ve belki de gelecekte meslektaşımız olacak gençleri ve kadınları desteklemekten gurur duyuyoruz.”

Teknoloji alanında Türkiye’nin en yetenekli gençlerini seçip onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı amaçlayan programa katılmak isteyen öğrenciler 28 Ocak’a kadar wtechplatform.com üzerinden başvuruda bulunabilirler. Seçilen öğrenciler alanlarında uzmanlaşırken Veri Analitiği, Python ile Veri Bilimi, Python ile Yapay Zeka, Robotik Süreç Otomasyonu, Süreç Analisti ve Siber Güvenlik alanlarında uzman olacaklar, ayrıca IQ, EQ ve CQ alanlarında sosyal beceri eğitimleri ve destek veren kurumlardan mentorluk desteği alacaklar. onlara. Program sonunda öğrenciler akıllı dijital sertifikalarını alacak ve kendilerine destek veren kurumlarla iş görüşmesi yapma olanağına sahip olacaklar.

Kayalar Kimya Hakkında

Temelleri 1976 yılında atılan Kayalar Kimya, boyadan verniğe, su bazlı dış mekan ahşap boyasından endüstriyel boyaya kadar geniş ürün yelpazesiyle bugün sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Kayalar Kimya çatısı altında mobilya boyası ve cilası üreten ve kendi alanında pazar başkanı olan Genç, “Boya Ustası” sloganıyla pazara renk getiren Düfa, ahşap aletlerin ömrünü uzatan Woodsol minimum bakım faaliyetleri ve Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan Noroo Paint. Firma ile 2012 yılında yapılan stratejik ortaklık sonucu ortaya çıkan Genç Noroo markaları bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük mobilya boya ve vernik üreticilerinden Kayalar Kimya; Asya, Avrupa ve Afrika’da 55’e yakın ülkeye ihracat yapıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberatkaracalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu