Haber

Maduro’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan fotoğrafıyla yeni dünya birlik mesajı

Türkiye’nin yeniden Cumhurbaşkanı olarak görmek istediği Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen yemin törenine Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldı.

Törenin ardından Suudi Arabistan’a giderek Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman ile görüşen Maduro, resmi sosyal medya hesabından Türkiye vurgusu yaptı.

“Yeni dünyanın birlik ve beraberliğinde kararlıyız”

Görüşmelere ve alınan kritik kararlara ilişkin paylaşımına Erdoğan ile fotoğrafını ekleyen Venezuela Devlet Başkanı, “Türkiye ve Suudi Arabistan gibi dost ülkelerdeki uluslararası çalışma gündemimiz, stratejik alanlarda sağlam karşılıklı yardım ve fikir alışverişi köprüleri kurmamızı sağlayan tam bir başarı oldu. Yeni dünyanın birlik ve işbirliğinde kararlılığımızı koruyoruz”terimleri kullandı.

“Kardeşim Recep Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferinin ardından Erdoğan’la bir fotoğrafını paylaşan Nicolas Maduro, “Ağabeyim Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüm ve kendisini Venezuela halkı adına bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik ettim. Türkiye, ilişkilerimizi güçlendiren bir zaferdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu