Teknoloji

Nvidia sürücü hatası: Oyunu kapattıktan sonra işlemciyi daha fazla çalıştırıyor

Nvidia, GeForce grafik kartları için bir sürücü güncellemesinin yanı sıra, yüksek çözünürlüklü ekranlarda düşük çözünürlüklü görüntülerin daha iyi görüntü performansını sağlayan üstün çözünürlük yükseltme teknolojisini tanıttı. Güncelleme ile gelen özellik, kullanıcılara büyük ekranda kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor ancak güncellemenin yüklendiği bazı bilgisayarlarda bazı hataların ortaya çıktığı belirlendi.

NVIDIA, BUG’U KABUL ETMEK İÇİN DÜZELTME GÜNCELLEMESİ YAYINLADI

531.18sürüm kodu ile Nvidia GeForceSürücüyü indiren bazı kullanıcılar, rastgele bir oyunu çalıştırıp kapattıktan sonra bilgisayarlarında yüksek CPU kullanımına neden olan bir hatayla karşılaştı.

Konuyla ilgili araştırma yapan Nvidia şirketi, sorun, Nvidia Container’daki açıklanamayan bir hatadan kaynaklanıyor vadesi geldiğini belirtti. Hatayı kabul eden şirket yakında hatayı düzeltmeye çalışacaktı. 531.26sürüm koduyla bir düzeltme güncellemesi yayınladı.

Nvidia, tespit edilen hatayı düzeltmek için bir güncelleme sunarken, aynı zamanda GeForce 1000dizi veya MX250Ve MX350 GPUbazı eski dizüstü bilgisayarları etkileyebilecek “rastgele hata denetimi”sorunu gideren bir düzeltme güncellemesi yayınladı.

SÜRÜCÜ GÜNCELLEMESİNDE BİR YANLIŞ DAHA VAR

Nvidia’nın yayınladığı son güncelleme ile kullanıcılar oynadıkları oyunu kapattıktan sonra yüksek işlemci kullanımı yaşandı. Daha sonra tek hatanın bu olmadığı ancak Discord uygulaması arka planda çalışırken kullanıcıların oynadıkları oyunlarda düşük FPS aldığı belirtilmişti. Discord uygulamasının arka planda çalışırken oyunları yavaşlatması sorununu çözmek için Nvidia, 850 MB’lik bir sürücü güncelleme paketi yayınladı.

850 MB’lık düzeltme güncellemesini indiren kullanıcıların, bahsedilen sürücü kusurlarından kurtulacağı söyleniyor.

KAYNAK: HABER7

besiktasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu