Haber

Önder Erdoğan’dan 14 Mayıs Mesajı: Sadece 9’uncu koalisyona değil, 7 düveye duyuru yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençler İçin Hemen Şimdi” programıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Gençler bu gönül gençlerimizin sevgisi ve muhabbeti ile kalbimizde genç kalıyor. Bana senin gibi sebep ve yoldaşlar verdiği için Rabbime şükrediyorum. 21 yıldır Türkiye’yi gençlerimizle birlikte yarınlara hazırlıyoruz.

“Türkiye’NİN YÜZYILININ SAHİBİ SİZSİNİZ”

Unutmayın Cumhuriyetimizin birinci asrını geride bırakırken Türk Asrının sahibi sizlersiniz. Sizler el birliği ile bize inen istiklal kalkınma bayrağının yeni kayyumlarısınız. Biz bu bayrağı kanıyla, sabrı ile bu toprakları vatan yapan büyüklerimizden aldık.

“14 MAYIS’TA YİNE SİZİN ÜZERİNİZDEN O SİNİN HESAPLARI MI ÇIKARIYORUZ?”

Şimdi tıpkı Osmangazi, Sultan Fatih, Gazi Mustafa Kemal gibi inşallah gençlerimiz de sahiplenir ve zirveye taşır. Buraya öyle bir ses verin ki Ankara’dan 81 ilimize dalga dalga oradan da tüm dünyaya yayılsın. 14 Mayıs’ta Türkiye’nin 21 yıllık kazanımlarının yanında mıyız? 14 Mayıs’ta şimdi Türk Asrı için oruç mu söylüyoruz? 14 Mayıs’ta doğru adımlarla yola devam ediyoruz diyerek geleceğimize sahip çıkıyor muyuz? 14 Mayıs’ta yine sizin aracılığınızla sinsi hesapları mı bozuyoruz? 14 Mayıs’ta sandıkları mı açıyoruz? Ülkenin geleceğini sizlere emanet ederken gözümüz arkada kalmayacak. Sizler AK Parti döneminde doğup büyüyen, hayatı AK Parti ile tanıyan nesilsiniz.

İlk Evim İlk Yerim kampanyaları ve maliyetinin yarısını ödediğimiz dönüşüm projeleri ile ev hayalini gerçekleştirmemiş kimseyi bırakmayacağız.

1,2 milyonunu TOKİ ile, 3,3 milyonunu da kentsel dönüşüm projeleriyle hayata geçirdik. Ev sahibi olmak isteyen gençlerin hayallerini gerçekleştirecek olan bizleriz.

SAHTE BAHAR Uyarısı

Onların derdi gençlerimize yeni bir ufuk açmak değil, aksine ufkunu kapatarak içinde mücadele ettikleri kin ve nefret bataklığını örtmektir.

“HER PROJE BİR TEKNOLOJİ MOTORUDUR”

Çağımızda üniversite sınavına giren her 10 çocuktan 1’i yüksek öğrenim görme şansına sahip olmuştur. Anaokulundan liseye kadar her seviyede 360 ​​bin yeni derslik yaptık. 131 yeni üniversite ile sayımızı 208’e çıkardık. 81 ilin tamamında üniversitemiz var. Liseden mezun olan tüm öğrencilerimizi yerleştirecek bir üst eğitim kademesine ulaştık. Tarihimizin en yüksek çalışan sayısına ulaştık. Sanayi bölgelerimiz, tarım ve hayvancılık merkezlerimiz üretip kazanıyor. Eski Türkiye’de iş bulmak istihdama katılmak kolay değildi. Savunma sanayii eserlerini sık sık gündeme getirmemizden birileri rahatsız oluyor. Gururla değerlendirdiğimiz projelerimizin her biri birer teknoloji motorudur.

Teknolojiye yaptığımız yatırımlarla gençlerimizi geleceğin teknolojilerine hazırlıyoruz. Evleri beton ve demir yığınları olarak görenlerin samimiyetsizliği bu alanda da kendini gösteriyor. Misyona geldiğimizde kişi başına düşen milli gelir 3600 dolardı. Şu anda 10.650 doların üzerindeyse, nereden geldiğimizi göstermesi açısından çok değerli. Satın alma paritesine göre Türkiye 11. sıraya yükseldi. Ekonomik durumun çok kötü olduğunu söylüyorlar. Rakamlardan bahsediyorum. Yaptığımız yatırımlar, dünya ile yarış halindeki Türkiye’nin hikayeleri bunlar.

9 KOALİSYON

Kemal Bey’in masası 6’ydı, sonra 7’ydi, şimdi 9. Onun da görünmeyen ortakları var, bunu unutmayın. Bu ortaklar ne yazık ki Kandil’in meclisteki uzantılarından oluşuyor. Onlara her yerde anlatmalısın. Bu ülke terör devleti değildir ve olmayacaktır. Kemal Bey, Diyarbakır’da Kürt kardeşlerimi öldüren Selo’ya hapisten çıkması için söz verir. Aynı şekilde oğul katili Apo’yu da ortadan kaldıracağına söz verir. Kürsüde duran herkes, ‘Geliyoruz, onların cezaevlerinin kapılarını kıracağız’ diyor. Gençler yükünüz ağırdır bu vatan hainlere emanet edilemez.

“CHP GENÇLERE İNANMIYOR”

Bundan sonra yaptıklarımızda değer görüyoruz. Çalışmalarımızdan bahsediyoruz. Her seçim döneminde tutamayacakları bir sürü vaat açarlar. Hayatlarında saçmalıktan başka sermaye yok. Ağızdan çıkan her kelimenin arkasında mutlaka bir vizyon vardır. Mutfakta fotoğraf çektirerek, otobüs kapısında dans ederek gençlerimizle iletişim kurmuyoruz. Her alanda en keyifli hizmetleri vererek yüz yüze gelerek sohbetimizi gerçekleştiriyorum. Meclis listelerinde gençlere en çok güvenen ve yer veren partiyiz. Seçme ve seçme yaşını 30’dan 25’e, oradan da 18’e indirdik. Bu CHP’nin gençlere inancı yok. Neden yapmadın? Mutfakta çorba pişirebiliyorsanız, pişirin. Soluğumuzu başkaları gibi boş vaatlere değil, somut projelere harcıyoruz.

‘300 milyar dolar getireceğim’ diyor. Hangi kapasitede gidiyorsun, verecekler. 5 keçi teslim et, kaybedecekler. SSK’nın başındayken neler yaşadı? Ülkemizin kaynaklarını kullanarak bir bütçe oluşturduk. Karadeniz gazı rezerv fiyatı ile son dönemin kazanımlarından biri olacak. Bu rezervlerin bir kısmını Aile ve Gençlik Bankası’na aktaracağız. Eğitim burslarından girişimcilik hibelerine kadar birçok alanda destek sağlıyoruz. Ücretleri kaldırdık. Benim doğalgazımın geliriyle artık Türkiye’mize el açılmayacak. Yüksek lisans ve doktora için yurt dışına gönderilecek öğrenci sayısını artıracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu