Haber

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı’dan Miraç Kandili Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Miraç Kandili münasebetiyle yaptığı tebrik mesajında, “Miraç Kandili vesilesiyle sadece kendimiz için değil, ülkemiz ve tüm İslam alemi için dua etmeliyiz. ülke olarak birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz.”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Miraç kandili münasebetiyle bir açıklama yayınlayarak tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik etti.

Miraç’ın tüm İslam alemi için değerli zaman dilimlerinden biri olduğunu söyleyen Önder Pekyatımcı, mesajında ​​şu görüşlere yer verdi;

“Kandil, sevginin, hoşgörünün, birlik ve beraberliğin en güzel olduğu günlerden biridir. Üç ayların bereket ve rahmet kapılarından biri olan, Ramazan’ın müjdecisi olan Miraç Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İslam alemi olarak manevi dünyamız aydınlandı ve asırlardır coşkuyla yaşadığımız bu maneviyatı Peygamber Efendimiz’in (s.a.v. en yüksek düzeyde Yaradan’ın huzuruna yükseldi.

Ülke olarak son yüzyılın en şiddetli depremini yaşadık. Asrın felaketinin ardından birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz zor günlerden geçiyoruz. İnşallah bu zararı dayanışma ve kardeşlik ruhuyla el ve gönül birliğiyle aşarak depremzedelerimizin yaralarını saracağız. Tüm ülkemize, Türkiye’ye ve milletimize geçmiş olsun diyorum. Rabbim, Miraç hürmetine dualarımızı ve dualarımızı kabul eyle; Bu zor günleri kolay atlatmayı nasip eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimize selam olsun. Bu anlamlı gece için hemşerilerimizin ve İslam aleminin Miraç gecesini tebrik ediyorum. Miraç Kandilimiz mübarek olsun. Rabbim birliğimizi daim etsin inşallah.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu