Ekonomi

Serve Robotics 10 Milyon Hissenin Her Birinin 4 Dolardan Fiyatlandırıldığını Duyurdu, Nasdaq Listesine Geçti

Otonom kaldırım teslimat hizmetlerinde uzmanlaşmış önde gelen bir şirket olanServe Robotics Inc. (SERV) bugün halka arzının ayrıntılarını açıkladı. Şirket, adi hisse senetlerinin 10.000.000 adedini hisse başına 4,00 $ fiyatla halka arz ederek, yüklenim indirimleri ve arzla ilgili maliyetler hesaba katılmadan önce toplam 40 milyon $ brüt gelir elde edecek. Halka arza Serve’in önemli hissedarlarından ve stratejik işbirlikçilerinden biri olan ve Uber Technologies Inc’in (UBER) tamamına sahip olduğu Postmates, LLC de katılmıştır.

Buna ek olarak, Serve, Aegis Capital Corp ‘a (“Aegis”), potansiyel olarak fazla tahsisatları karşılamak için arzda satılan hisselerin %15’i olan ek 1.500.000 adi hisse senedi satın almak için 45 günlük bir opsiyon sağlamıştır. Aegis’in bu opsiyonu tam olarak kullanması halinde, arzdan elde edilen toplam brüt gelir, ek tahsisat da dahil olmak üzere, yüklenim indirimleri, komisyonlar ve arzla ilgili maliyetler düşülmeden önce yaklaşık 46 milyon $’a ulaşabilir. Tüm standart kapanış koşullarının yerine getirildiği varsayımıyla, arzın 22 Nisan 2024 civarında tamamlanması beklenmektedir.

Bu arzdan elde edilen net gelir, Serve’in robotik teknolojisinin gelecekteki versiyonları için araştırma ve geliştirmenin finansmanı, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi, yeni pazarlara genişleme ve işletme sermayesi dahil genel kurumsal amaçlar için tasarlanmıştır.

Serve ayrıca adi hisse senetlerinin kote edilmesine izin verildiğini ve 18 Nisan 2024 tarihinden itibaren Nasdaq Sermaye Piyasasında “SERV” sembolü altında işlem görmeye başlamasının planlandığını açıkladı. Serve’in hisse senetleri daha önce OTCQB® Venture Market’te “SBOT” kodu ile işlem görüyordu ve bu platformda işlem görmeyi durduracak.

Aegis Capital Corp. hisse senedi arzı için münhasır lider yönetici olarak atanmıştır. Orrick, Herrington & Sutcliffe LLP, Serve Robotics Inc. şirketine hukuki danışmanlık sağlamaktadır. Sichenzia Ross Ference Carmel LLP ise Aegis Capital Corp. şirketine hukuk danışmanlığı yapmaktadır.

Form S-1 (No. 333-277809) kayıt beyanı olarak bilinen teklif için yasal belgeler, 17 Nisan 2024 tarihi itibariyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC“) tarafından resmi olarak onaylanmıştır. Hisse senedi arzı yalnızca bir izahname aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. İlgilenen taraflar, nihai izahnamenin bir kopyasını hazır olduğunda SEC’i n www.sec.gov adresindeki web sitesinden veya 1345 Avenue of the Americas, 27. kat, New York, NY 10105 adresindeki Sendika Departmanında bulunan Aegis Capital Corp. ile [email protected] adresine e-posta göndererek veya (212) 813-1010 numaralı telefondan iletişime geçerek temin edebilirler.

Bu basın bülteni bir satış teklifi veya satın alma talebi değildir ve bu menkul kıymetlerin, söz konusu teklif, talep veya satışın o bölgenin menkul kıymetler yasalarına uygunluk veya tescilden önce yasadışı olacağı herhangi bir bölgede satışı yapılmayacaktır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

seydisehirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu