Haber

Suudi Arabistan ve Kuveyt, Lübnan’daki çatışmalar konusunda vatandaşlarını uyardı

Suudi Arabistan’ın Lübnan Büyükelçiliği, ülkede devam eden çatışmalar nedeniyle vatandaşlarını ülkeyi terk etmeye ve silahlı çatışmaların yaşandığı bölgelerden uzak durmaya çağırdı.

Lübnan’daki en büyük Filistin mülteci kampı olan Ain Al Hilweh kampında iki küme arasında çatışmalar sürerken, Suudi Arabistan’dan vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri çağrısı geldi. Suudi Arabistan’ın Lübnan Büyükelçiliği tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, Lübnan’a seyahat yasağının önemi vurgulanırken, ülkedeki Suudi vatandaşlarının silahlı çatışmaların yaşandığı bölgelerden uzak durmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Kuveyt ve İngiltere de uyardı

Bir diğer körfez ülkesi Kuveyt, Dışişleri Bakanlığı’ndan yaptığı açıklamada Lübnan’daki Kuveytlileri dikkatli olmaları ve güvensiz bölgelerden uzak durmaları konusunda uyardı.

Öte yandan İngiltere, Lübnan için 1 Ağustos’ta yayınladığı seyahat uyarısını güncelleyerek, ülkenin güneyindeki Ain Al Hilweh mülteci kampına yakın bölgelere “gerekmedikçe seyahat etmeyin” tavsiyesinde bulundu. – RİYAD

hamurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu