Haber

TSYD Bursa Koşusu’nun galibi Litecoin oldu

BURSA (IGFA9 – Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi adına düzenlenen yarış) Osmangazi Hipodromu’nda yapıldı. 4+ yaş safkan İngiliz atlarına özel olarak düzenlenen yarış, 2000 metrelik bir mesafede kum pistte yapıldı. Yarışa Bulut’a ait, yetiştiricisi Gülnur Güllerin’e ait jokey Nevzat Avcı Litecoin (Victory Gallop – Flashys Song / Songandaprayer) ile başlayan Birol, bu galibiyetle Mehmet Emin Avcı’nın yetiştirdiği 5 yaşındaki doru atını kazandı. kariyerinde 9. şampiyonluğunu kazandı.

LİDER EKMEKÇİ TABAK TANITTI

5 safkanın katıldığı yarışta Kara Vetar (Mendip – Ashkeloi / Perfect Storm) ikinci, Kuanpo (Velociraptor – Sweety Girl / Trapper) üçüncü, Mavi Kılıç (Yonaguska – Mavi Sema / Sun Müzik) dördüncü ve Nartın Kılıcı(Kaneko) oldu. – Bella Ragazza / Royal) Abjar) da beşinci oldu.

Yarışın ardından düzenlenen törende TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, birinci olan atın sahibi Birol Bulut’a plaketini takdim etti. Törene Bursa Hipodrom Müdürü İhtilal Evcim ve TSYD Bursa Şube 2.Başkanı Mehmet Gerçeksi de katıldı.

haberkalkandere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu