Haber

AK Parti genel başkan yardımcısı MHP’li milletvekiliyle konuşmadı: Oturumu kapattı

Serra Elitaş

ELAZIĞ– AK Parti Elazığ Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısı gündemi dışında konuşan MHP’li meclis üyesi Burak Temiz’e söz hakkı vermeyerek oturumu kapatan AK Parti Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Kara’ya MHP’liler tepki gösterdi.

AK Parti Elazığ Belediyesi’nin kasım ayı toplantısında AK Parti ile MHP arasında konuşmama konusunda gerginlik yaşandı. AK Partili Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın yerine divana başkanlık eden Meclis Başkanvekili Aydın Kara’nın, gündem dışında konuşan MHP’li meclis üyesinin konuşma yapmasına izin vermemesi, oturumu kapatarak gerginlik yarattı. Oturumun kapanmasının ardından MHP’li meclis üyesi Burak Sistemli basın toplantısı düzenleyerek oturumun kapatılmasını eleştirdi.

Burak Nizamlı


‘BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIM’

Duruma tepki gösteren Tertipli, “Sizler (MHP meclis üyesi) Süleyman Bey ile Villakent projesini konuşurken biz müdahale edip bilgi ekledik. Ama gündem dışında konuşmak isteyenlerin arasına adımı yazıyorsunuz ama siz yazıyorsunuz.” gündem dışında konuşmamı yapmayın ve oturumu kapatmayın, grup başkan yardımcınız ayrılır.Ben de Milliyetçi Hareket “Geçen ay gündeme ilişkin yaptığım konuşmaları parti grup odasında bir basın açıklamasıyla yapacağım” dedi. söz konusu.

SATIN ALMALAR HAKKINDA SORULAN MÜZAKERE PROSEDÜRÜ

Burak Sistemli, mecliste herhangi bir konuşma yapılmaması üzerine küme odasında düzenlediği basın toplantısında, belediye şirketlerinden Elazığ Belediyesi Ulaşım Anonim Şirketi’nde (EBUAŞ) yapılan alımları belediye yönetimine sordu. Nizamlı, “EBUAŞ’ta geçen ay pazarlık yöntemiyle yapılan alımların boyutu belli mi? Eğer bu süreç yürütülüyorsa burada pazarlık kuralları belirleniyor mu? “Sermaye artırımına ilişkin olarak belediyeden EBUAŞ’a verilen taşınmazların listesini ve bunlardan hangi kaynakların elde edildiğini, nerelere harcandığını meclisimize bildirmenizi rica ederiz” dedi.

haberbayat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu