Haber

Alevler arasında kalan bebeğe ne oldu? AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram mucizevi hayat hikayesini anlattı

Hayat kıssasıyla herkesi derinden etkileyen, hayatı sinema sinemasına husus olan İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Haberler.com Genel Yayın Direktörü Av. Bedia Teymur’un konuğu oldu. Bayram, programda mucizevi hayat hikayesini anlattı.

“41. GÜNDE YAŞAMA GERİ DÖNDÜM”

1974 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde şimdi bir yaşını doldurmuşken annesinin tarlada sıcaktan korumak için ağacın altına bıraktığı Bayram, yayında buğday başaklarının tutuşmasıyla alevlerin ortasında kalmasını anlattı. Yangın nedeniyle bedeninde önemli hasarlar oluşan lakin hayat gayretinde hiçbir vakit pes etmeyen Serkan Bayram, o günleri “40 gün yoğun bakımda kaldım, öldü ölecek gözüyle bakılırken 41. gün yaşama geri döndüm. Kader-i ilahi 41. yaşımda Erzincan Milletvekili oluyorum, küllerimden doğuyorum. Erzincan’da doğduğum topraklardan yeşeriyorum ve geliyorum milletimize, ülkemize hizmet ediyorum. Ben o dönemlerde tek parmakla hayatımı idame ettirdim, yemek yedim, okudum ve tek parmakla siyaset yapıyorum” sözleriyle anlattı.

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram

“ENGELİMDEN DOLAYI HAKİM VEYA SAVCI OLAMADIM”

Engelinden ötürü zorluklar yaşadığını belirten Serkan Bayram, Hakim Savcılar Kanunu’nun 8. hususu sebebiyle imtihandan 84 puan almasına karşın elendiğini belirtip, “8. madde diyor ki: Alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı vücut bozukluğu bulunmamak şartı vardı. Nasıl başörtü zulmü vardıysa bu da bir zulümdü” dedi. Hakim yahut savcı olamamasına karşın milletvekili olarak halkına hizmet ettiğini belirten Bayram, “Milletimiz beni bağrından çıkarıp milletvekili yaptı ve her zaman arkamda durdu” biçiminde konuştu.

HAYAT KISSASINI ANLATAN SİNEMA, 3 ARALIK’TA VİZYONA GİRECEK

Serkan Bayram, hayatının sinema filmi olarak çekildiğini ve yapımın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak gala ile vizyona gireceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu