Haber

CHP Grup Başkanı Özgür Özel Genel Başkan Adaylığını Açıkladı

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Küme Lideri Özgür Özel, “Bu partinin maddi ve manevi olarak teşkilatlarının arkasında durması gerekiyor. Bundan sonraki süreç CHP’nin yeniden yapılanma sürecidir. Biz CHP’nin evladıyız. Önce fedakarlık dedi, eğer fedakarlık anlamına geliyorsa, ‘Sorumluluk sizde’ dediler. Sorumluluk “Biz bunu üstlendik. Önümüzdeki dönemde de tüm gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Özel, CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

6 Şubat depreminden sonra kente defalarca geldiğini hatırlatan Özel, deprem bölgesinde çöken parti binalarını görünce üzüldüğünü söyledi.

Kahramanmaraş’ın sosyal alanda canlandırılması gerektiğini belirten Özel, bunda partisine büyük görev düştüğünü ifade etti.

Genel lider olması durumunda vermeyi planladığı sözleri anlatan Özel, bu anlamda kendilerine güvendiklerini kaydetti.

“CHP delegelerine asker diyorlar, bundan daha büyük hakaret olamaz.” Özel, “Gerçek şu ki o bir asker. CHP delegelerinin tamamı Mustafa Kemal’in askerleridir. Bu nedenle şah damarında parti ve Atatürk olan delege seçimde ne yapması gerekiyorsa onu yapar. Gidip ne yaparsa yapsın. O, kulağına üfleneni değil, işitir.” dedi.

Partisinin yeniden yapılanma sürecine girdiğini belirten Özel, şöyle devam etti:

“Kimseyi rencide etmek, aşağılamak, tartışmaya açmak gibi bir niyetimiz yok. Özellikle liderimizi incitmek asla aklımıza gelmez. Liderimizi seviyoruz, hepimiz seviyoruz ama partimizi ve ülkemizi her şeyden çok seviyoruz. Bu parti Maddi ve manevi teşkilatlarını hiçbir zaman yalnız ve güçsüz bırakmama hakkına sahiptir.” Hayır. Bu partinin maddi ve manevi olarak örgütlerinin arkasında durması gerekiyor. Bundan sonraki süreç CHP’nin yeniden yapılanma sürecidir. Bir CHP çocuğu olarak ilk önce fedakarlık demekse fedakarlık dedik. ‘Sorumluluk sende’ dediler. Sorumluluğu aldık. Bundan sonraki süreçte de tüm gücümüzle çalışacağız. Daima birlikte çalışacağız. Bu partiyi ve örgütü ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız. 4 Kasım’a gittik, kongreyi yaptık. Şundan emin olun, tek başıma o kongre salonundan tek bir kırgınlık, kırgınlık çıkarmayacağım. Kaybettik, partinin askerleri ve çocuklarıyız, hep birlikte çalışacağız. Kazanacağız gibi görünüyor ama çok çalışacağız. Kimseyi kaybetmeyeceğiz. Salona 46 il başkanıyla giriyorum, 81 il başkanıyla çıkıyorum. Bu partinin 1970’lerde yaşadığı büyük yükselişi önümüzdeki seçimlerde de yaşatmak ve önümüzdeki 10 yılı, kuruluş değer ve amaçlarına tam anlamıyla uygun bir yüzyıla dönüştürmek hepimizin elindedir. CHP’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek 100 yılı. Bunu başaracağımıza inanıyorum.”

Özel, bundan sonraki sürecin partisi açısından olumlu ve heyecanlı bir sürece dönüştüğünü gördüğünü söyledi.

Özgür Özel, konuşmasının ardından partisinin delegeleriyle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu