Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos’ta Putin’i Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ziyaretinin sorulması üzerine, “Bu ziyaretin ağustos ayında olacağını düşünüyorum, inşallah” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan ayrıldı. Erdoğan Cuma namazını yine Üsküdar’daki Kerem Aydınlar Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Putin ile görüşmesi sorulduğunda, “Değerli dostlar, tarih henüz netlik kazanmadı. Ancak Dışişleri Bakanı ile benim istihbarat başkanım görüşmeler yapıyor. Bu görüşmeler çerçevesinde ben Bu ziyaretin ağustos ayında gerçekleşmesini temenni ediyorum.” “Tahıl koridorunda Rusya ile aynı çizgideyiz” diyen Erdoğan, “Rusya’dan Karadeniz koridoru ile gelecek tahılları da una çevireceğiz ve fakir Afrika ülkelerine un olarak ulaştıracağız. az gelişmiş ülkeler.Şu anda bile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyız.Bu adımları atmaya ve yoksul ülkelere destek ve yardımlarımızı sağlamaya devam edeceğiz.Fransa’nın bu çalışması elbette ilk değil.Uygulamaları Geçmişte Cezayir’de yapmış, Ruanda’da uygulamaları, Bali’de uygulamaları artık tüm dünya kayıtlarına geçmiş durumda.Afrikalılar bunu çok iyi biliyor. Şu anda Fransa’ya altın ve uranyum sevkiyatını tamamen durdurdular. Bu yıllardan beri, bu ülkelerin zulmüne bir cevaptır. Onlarla olumlu bağlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Asgari Konsey atamalarıyla ilgili olarak, “Ben bu atamaya, atamaya çok sevindim. Hele böyle bir kızın amiralliğe terfi etmesi bizi çok mutlu etti. Biliyorsunuz bu tür atamalar Türkiye’de çok oluyor. yargı ama şimdi Silahlı Kuvvetlerde ilk kez oluyor. Bir kızın albaylıktan orgeneralliğe, amiralliğe terfi etmesi ayrı bir zevkti. Kendisini tebrik ediyorum, tebrik ediyorum. Bundan sonraki meclislerde de bunun devamını dilerim.” dedi.

– İstanbulalpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu