Ekonomi

Korea.ai, NVIDIA’nın katılımıyla 150 milyon dolar yatırım aldı

İşletmeler için gelişmiş konuşma yapay zekası konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Kore.ai, Salı günü 150 milyon dolarlık başarılı bir finansman turu duyurdu. Bu yatırım, uluslararası tanınmış markaların müşterileri ve çalışanları için yapay zeka odaklı etkileşimler geliştirecek. Finansman, belirli sektörlere odaklanan özel sermaye şirketi FTV Capital tarafından yönetiliyor ve NVIDIA’ya ait (NASDAQ: NVDA) ve ayrıca Vistara Growth, Sweetwater Private Equity, NextEquity, Nicola Wealth ve Beedie gibi sürekli yatırımcıların katkıları.

Bu fonlar, geniş ölçekte değerli ticari faydalar sağlamak ve yeni pazarlarda büyümeyi teşvik etmek için yapay zeka teknolojisinde devam eden ilerlemelere katkıda bulunacaktır.

Kurucu Raj, “Yapay zeka tabanlı yeniliklerimizi geliştirmek ve bunların çeşitli endüstri sektörlerinde kullanımını genişletmek için FTV Capital’den destek almaktan heyecan duyuyoruz. Sektörümüzdeki kapsamlı uzmanlıkları ve iş dünyasındaki geniş ağları, hızlı büyümemizi büyük ölçüde artıracak” dedi. ve Korea.ai Koneru’nun CEO’su.

FTV Capital analistleri şunları söyledi: “En son teknolojiye sahip yapay zeka platformları üzerinde yaptığımız kapsamlı araştırma ve değerlendirmelerden sonra, Kore.ai’nin büyük ölçekli işletmeler için tasarlanmış sağlam platformu, ileri görüşlü liderlik, araştırma ve geliştirmeye bağlılık, sağlam bir uluslararası müşteri tabanı ve finansal başarı elde edildi. ” “Geleceğe yönelik yeterince tanımlanmış bir stratejiyle öne çıktığını gördük” dedi.

Korea.ai, her yıl üç haneli büyümeyle önemli bir gelir artışı yaşadı. Şirketin teknolojisi, dünya çapındaki büyük kuruluşlardaki yaklaşık 200 milyon tüketici ve iki milyon kullanıcı için günlük 450 milyon etkileşimi kolaylaştırıyor.

Kore.ai’nin büyümesi yalnızca yurt içinde gerçekleşmiyor, aynı zamanda Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu gibi gelişmekte olan bölgelerden gelen artan talepten de kaynaklanıyor. Sonuç olarak Kore.ai, önemli sektörlerdeki Global 2000 şirketleri arasında yeni müşteriler edindi.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-kurucasile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu