Teknoloji

M2 Max İşlemcili MacBook Pro’nun Performans Testleri Çıktı

Geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan yeni Macbook Pro ve Macbook Air’lar, Apple’ın yeni M2 işlemcisi ile çok daha güçlü bir halde karşımıza çıkmıştı. Natürel ki ortadan birkaç ay geçtikten sonra gözler 2023 yılında çıkması beklenen Macbook’lara çevrilmişti.

Kimi uzmanlar Apple’ın M3 işlemcisini tanıtacağını tez ederken bazıları ise M1 işlemcilerde olduğu üzere bir “M2 Max” işlemcisi görebileceğimi sav etmişti. Bugün ise yeni 2023 model Macbook Pro’nun performans testleri ortaya çıktı.

Yeni MacBook Pro M2 Max işlemcisiyle geliyor

Bugün Geekbench’te ortaya çıkan test sonuçlarına nazaran Apple, yeni MacBook Pro’larda M2 Max isimli yeni işlemcisini kullanacak. Kabaca anlatmak gerekirse birbirine bağlanmış 4 adet M2 işlemcisinden oluşan M2 Max, performans testlerinde de M2’nin 4 katı sonuç sunuyor.

M2 işlemcisi 24 GB’a kadar RAM yükseltmesini kabul ederken M2 Max bu sayının 4 katını yani 96 GB RAM’i destekliyor. 3.54 GHz temel işlemci suratına sahip olan bu işlemcinin hesaplamalara nazaran yaklaşık 7 GHz’e kadar çıkacağı düşünülüyor. Lakin performans testi skorlarına baktığımızda tek çekirdekli testte M2 Max’li MacBook Pro’nun 2022 model MacBook Air’in gerisinde kaldığını görüyoruz. Çoklu çekirdek testinde ise M2 Max işlemcili canavarımız 2019 model Mac Pro’nun çabucak gerisine yerleşerek 2022 model MacBook Pro’ya fark atıyor.

Geekbench testinde ne yazık ki yeni M2 Max işlemcisi ve yeni MacBook’lar hakkında pek fazla bilgiye ulaşamıyoruz. Fakat Apple analistleri, yeni bilgisayarların 2023 yılının Mayıs ayında kesinlikle tanıtılacağını tez ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu