Haber

Milli Judocularımız Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyatları Festivali’nde Türkiye’yi Temsil Edecek

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı judocuları Ömer Faruk Turgutlu ile Avrupa ve dünya şampiyonu Sinem Oruç, 25-28 Temmuz tarihleri ​​arasında Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat Festivali’nde Türkiye’yi milli formalarıyla temsil edecek.


Konya Büyükşehir Belediyesporlu judocular milli formayla şampiyonluk için mücadele edecek.

2023 Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat Festivali (EYOF), Slovenya’nın Maribor şehrinin ev sahipliğinde 23 – 29 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Türk Judo Takımı’nın 6 kız, 6 erkek toplam 12 sporcuyla temsil edileceği EYOF 2023’te Konya Büyükşehir Belediyespor’dan iki sporcu da milli takımda yer alıyor.

Geçen yılın Avrupa, dünya şampiyonu ve bu yıl yine Avrupa şampiyonu olan sporcu Sinem Oruç ve Büyükşehir Belediyespor’dan 66 kiloda Ömer Faruk Turgutlu da milli formayla Türkiye’yi ve Konya’yı gururlandırmak için madalya için mücadele edecek.

EYOF 2023’te Türkiye; Atletizm, bisiklet (dağ ve yol), jimnastik (sanatsal), judo, tenis, voleybol ve yüzme branşlarında 43 kız ve 35 erkek olmak üzere toplam 78 sporcu temsil edilecek. 6 gün sürecek etkinlikte yaklaşık 2 bin 500 sporcu madalya için ter dökecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

meric-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu