Ekonomi

MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur’dan İş Dünyasına; “Yapılandırma Fırsatına Bakın”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  (MÜSİAD) İzmir Şubesi, Mayıs ARKADAŞ MONTAJI Toplantıda “7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. programa İzmir Vergi Dairesi Başkanı  Ömer Alanlımisafir olarak katılarak MÜSİADüyelerini bilgilendirdi.

 

Toplantının ana konuşmacısı MÜSİAD İzmir Başkanı  Gökhan Temur, “Türkiye’de ve dünyada çok değerli gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Tüm dünyada ekonomiden sosyal hayata, dış politikadan güvenliğe her alanda olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Türkiye son 20 yılda ekonomiden sosyal hayata, ulaşımdan elektriğe, dış politikadan milli savunmaya birçok alanda büyük ilerlemeler kaydetti.

 

MÜSİAD İzmir olarak şehrimizde birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük ediyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizi yaşatmaya, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, ekonomimizin yerel lokomotif gücü olmaya çalışıyoruz.”

 

KONFİGÜRASYON ÇOK FAYDA SAĞLAR

 

üyeleri bilgilendirmek için aylık Dost Meclisitoplantılarına devam edeceklerini Timur,“Vergi Dairesi Başkanı’ndan 6645 sayılı Kanunla ilgili bilgi alacağımız bu toplantıda yeniden yapılanmanın istihdamdan üretime, yatırımdan ihracata birçok alanda hem devletimize hem de milletimize hayırlı olacağına inanıyorum. 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun.”

 

31 MAYIS’A KADAR FIRSATLARI KAÇIRMAYALIM

 

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı,Yapılanma kanunundan yararlanmak isteyenler, 31 Mayıs 2023Son başvuru tarihine kadar ilgili idareye başvurmaları gerektiğini vurgulayarak, 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hakkında bilgi verdi.

 

Yeniden Yapılanma Kanunu ile çeşitli alanlarda yapılan düzenlemelerle toplumun her kesimine hitap eden fırsatların bulunduğunu belirten, alanlı, “Bu kapsamda borçların ne olduğunu görüyoruz ve ağırlaştırılmış vergi borcu olan mükelleflere getirilen Kanun kapsamındaki idari para cezaları ile vergi cezalarının ödeme kolaylığı kaçırılmayacak fırsatlar içeriyor. Borç ödeme kolaylığı, taksit seçeneği, indirim uygulaması, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergiler bu Kanuna göre yapılandırılabilir. Konfigürasyon kaçırılmayacak fırsatlar içeriyor, değerlendirelim.”

 

Program sonundaki sunumu ve katılımı için İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer  Alanlı’yateşekkür etmek MÜSİAD İzmir Lideri Gökhan Temur,hediye takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu