Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yatay başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme 5.316,00 puanda güne yatay bir seyirle başladı.

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında 5.316.00’da işlem görerek bir önceki seans kapanışının hemen üzerinde gerçekleşti.

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 3,3 altında 5.314,00 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yatay seyretti.

Analistler, küresel borsalarda bankacılık sektörüne ilişkin endişelerin azalmasına karşın, para politikalarına ilişkin belirsizliğin devam etmesi nedeniyle risk iştahının düşük kaldığını belirtti.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıl sonuna kadar faiz oranlarını 100 baz puan indireceği beklentilerinin gücünü kaybettiğini, Aralık ayı toplantısına kadar alınacak kararlara ilişkin belirsizliklerin yüksek olduğunu belirtti.

Analistler, bugün ABD’de bekleyen konut satış verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak endeks sözleşmesinde 5.300 ve 5.250 seviyelerinin ana dayanak, 5.400 ve 5.500 puanların ise direnç konumunda olduğunu bildirdi.

haberhocalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu