Haber

Volvo Trucks elektrikli kamyon ailesi Türkiye yollarına çıkıyor!

Volvo Trucks, elektrikli kamyon ailesinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Türkiye pazarında ağır hizmet tipi ve büsbütün elektrikli dört yeni kamyon modelinin satışına başlayacak olan Volvo Trucks, karayolu ağır yük nakliyeciliğinde elektrikli araçlara geçişi hızlandırmayı hedefliyor.

Tüketicilerin karbonsuzlaştırma ve daha çevreci nakliye seçeneklerini tercih etmeleri ve iklim gayelerini dikkate alan Volvo Trucks, satışa sunduğu dört yeni elektrikli kamyon modeliyle Türkiye yollarındaki dönüşümün öncüsü olmayı amaçlıyor.

Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya

Toplantıda konuşan Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya, Volvo Trucks olarak nakliyecilik kesiminin şimdiye kadarki en büyük dönüşümüne öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Elektrikli kamyon modelleriyle gerçekleşecek büyük dönüşümün hem nakliyecilik kesimine hem de topluma yarar sağlayacağından emin olduklarını söyleyen Kıvanç Kızılkaya, 2017 yılından beri satış ve satış sonrası hizmetlerde gerçekleştirilen yatırımlardan bahsederek “Tüm Türkiye’de yetkili satıcı ve servis ağımızı genişleterek sektördeki gücümüzü gün geçtikçe artırıyoruz. Genişleyen ağımız ve işimizdeki uzmanlığımızla müşterilerimizin çözüm ortağı olmak, ihtiyaçlarınıza özel hizmetler sunmak ve taşımacılık sektörüne değer katmak için çalışıyoruz” dedi.

Kızılkaya kelamlarını “Volvo Trucks olarak insan hayatına verdiğimiz kıymetle tanınan bir markayız. Son yarım asırda bu pahalı vizyona çevreyi de dahil ederek; hem iklim hem doğal kaynaklar hem de insanlık için sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Gelecek için belirlediğimiz maksat ise ‘Sıfır Emisyon’. 2040 yılına ulaştığımızda Volvo Trucks markasını taşıyan tüm araçların yollarda sıfır emisyonla hareket etmesini öngörüyoruz. Bizi bu sürdürülebilirlik maksadımıza taşıyacak en değerli adım elektromobilite olacak” diye sürdürdü.

Dört başka modelle tam elektrikli taşımacılık

Türkiye pazarında satışa sunulacak dört farklı elektrikli Volvo kamyon modeli bulunuyor.

Volvo FH Electric, kentler ortası nakliyat için geliştirilen sessiz ve sıfır emisyona sahip bir ağır yük kamyonu. Bu tam elektrikli kamyon, 35. yaşını kutlayan FH modelinin gelecekteki temsilcisi olarak görülüyor.

Volvo FM Electric, fonksiyonelliği, geniş görüş açısı ve hareket kabiliyeti ile bölgesel nakliyat ve kent içi nakliyecilik için çevreci, sessiz ve ekonomik bir tahlil sunuyor.

Volvo FMX Electric, kentsel inşaat projeleri için sıfır emisyona sahip, sessiz lakin çok güçlü ve sağlam bir iş kamyonu olarak hizmet veriyor.

Volvo FL/FE Electric modelleri ise esneklik, güvenlik ve hareket kabiliyeti gerektiren kent içi nakliyecilik gereksinimlerine ekonomik, inançlı ve çevreci tahliller sunuyor.

Volvo Trucks Milletlerarası Elektrikli Kamyon Segment Geliştirme Yöneticisi René Müller

Toplantıda, yakın devirde kamyon nakliyatında elektrikli araçlara geçilmesi konusunda büyük bir potansiyel olduğunu belirten Volvo Trucks Memleketler arası Elektrikli Kamyon Segment Geliştirme Yöneticisi René Müller, elektrikli kamyonların 2030 yılına kadar satışlarının yarısını oluşturmasını hedeflediklerini ileterek; “Bu yıl itibarıyla üretimde olan toplam altı elektrikli kamyon modeliyle Volvo Trucks, küresel kamyon endüstrisinde şehir içi dağıtımdan kamuya, inşaat araçlarından bölgesel nakliyeye kadar tüm segmentleri kapsayan eşsiz bir elektrikli ürün yelpazesine sahip. Küresel bayi ağımız ve servislerimiz aracılığıyla sunduğumuz bu eksiksiz elektrikli taşımacılık çözümleri, müşterilerimizin başarıları açısından da hayati bir role sahip” açıklamasında bulundu.

Günümüz prestijiyle Volvo Trucks, seri üretimdeki altı farklı modelle kesimdeki en geniş elektrikli kamyon ailesine sahip bulunuyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu