Haber

Yenişehir Belediyesi ISO Belgelerini Aldı

2021 yılında Entegre Yönetim Sistemi kurma çalışmalarına başlayan Mersin’in merkez ilçesi Yenişehir Belediyesi, ‘ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2018 Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ belgelerini almaya hak kazandı.

Yenişehirlilere yönelik hizmette toplam kalite yolculuğuna devam eden Yenişehir Belediyesi, 2021 yılında Entegre Yönetim Sistemi Belgesi almak için harekete geçti. Hizmette verimliliği artırmak amacıyla çalışmalarını titizlikle sürdüren Yenişehir Belediyesi’nin başarısı belgelendi. Yenişehir Belediyesi, uluslararası ‘ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2018 Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ belgelerini almaya hak kazandı.

Hizmet kalitesini artırma konusundaki kararlılığını vurgulayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Bu belgeler belediyemizin hizmetlerini etkin ve verimli yönetme, sürekli iyileştirme süreçlerini benimseme ve vatandaş memnuniyetini en üst düzeyde tutma konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır. Yenişehir Belediyesi kurumsallaşma çalışmalarıyla toplam kalite yönetimini hayata geçirmiştir.” “İlkelerini benimseyerek, vatandaşlarına daha iyi, standartlara uygun ve vatandaşların beklentilerinin üzerinde hizmet sunma yolculuğunu başarıyla sürdürüyor” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün yaptığı 2022 İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması’nda (SEGE) Yenişehir’in Türkiye’nin birinci gelişmişlik sıralamasında 49’uncu sırada yer aldığını hatırlatan Özyiğit, “Dünyada 1. sırada yer almayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde ilk 20’de yer alacağız. “Dolayısıyla her alanda gelişmeyi sağlamamız gerekiyor. Yenişehir’in hak ettiği noktaya gelmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yenişehir Belediyesi, ‘ISO 50001 Güç Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ standartlarında belgelendirilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Belgeler, uluslararası gözetim ve denetim şirketi Bureau Veritas’ın Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkmenistan’dan sorumlu Genel Müdürü Umut Balaban tarafından Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e sunuldu. – MERSİN

haber-baskale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu